ورود کاربران
عضویت ارتباط با ما درباره ما صفحه اصلی جستجو
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ٢٢ ذی قعده ١٤٤٠
۱۳۹۷/۵/۲۱ یکشنبه
68 بازدید
برگزاری مراسم شهادت امام جواد(ع)
دفاع امام جواد(ع) از اسلام در مقابل شبهات دشمنان از سه رکن توحید، امامت و فروع دین بود. امام(ع) اسلام را به وسیله رونق بخشیدن به عصمت حفظ کردند.

حجت الاسلام و المسلمین بنیادی:حوزه برای مناظرات علمی و پاسخ به شبهات، متخصص تربیت کند

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

🔹دبیر مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: دفاع امام جواد(ع) از اسلام در مقابل شبهات دشمنان از سه رکن توحید، امامت و فروع دین بود. امام(ع) اسلام را به وسیله رونق بخشیدن به عصمت حفظ کردند.

🔹حجت الاسلام والمسلمین بنیادی دیشب در سالروز شهادت حضرت جواد الائمه(ع) که با حضور روحانیون و اقشار مختلف در منزل آیت الله محسن فقیهی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد گفت:  یکی از این نواهی قرآن کریم، هشدار خدای متعال به مسلمانان در پیروی از گمراهان و ظالمین است. اگر کسی از گمراهان پیروی کند، ضلالت او حتمی است.

🔹این استاد حوزه بابیان اینکه یکی از نواهی، مجادله به باطل است، اظهارداشت: بعضی افراد از طریقه مجادله کردن به دنبال این هستند مکتب باطل خود را ترویج دهند.

وی عنوان کرد: اما در مقابل مجادله باطل، مجادله مثبت و حق است و اساسا پایه دعوت انبیاء الهی به حق، مناظره به حق بوده است.

سخنران این مراسم اظهار داشت: مجادله حق سیره همه انبیاء الهی بوده است. ثمره مجادله به حق، دعوت به دین، ارزشهای اخلاقی است.

حجت الاسلام والمسلمین بنیادی گفت: همچنانکه انبیاء الهی مردم را به حق دعوت می کردند، ظالمین هم مردم را دعوت به ظلم، شبهات و بت پرستی می کردند.

این استاد حوزه افزود: وقتی پایه دعوت به ظلم و شبهه شد، آثار مخربی به همراه خواهد داشت که ازجمله آن تخریب اساس اعتقادات دینی و توحید، مانع از درک حقایق و بستر سازی برای دشمنی است.

وی با اشاره به مجادله به حق در سیره نبی مکرم اسلام(ص) گفت: این مسئله در سیره نبوی زیاد مشاهده می شود، به طوریکه  پیامبر(ص) برای دعوت به حق از مناظره استفاده می کردند.   

🔹سخنران این مراسم بابیان اینکه اهل بیت(ع) هم به وسیله مناظرات مردم را به حق، دعوت می کردند، اظهار داشت: امام رضا(ع) و امام جواد(ع) براساس مبانی برگرفته از علوم وحیانی اقدام به برگزاری مناظرات علمی برای پاسخ گویی به شبهات متعدد علیه دین و دعوت مردم به حق می کنند.

🔹حجت الاسلام والمسلمین بنیادی گفت: دفاع امام جواد(ع) از اسلام در مقابل شبهات دشمنان از سه رکن توحید، امامت و فروع دین بود. امام(ع) اسلام را به وسیله رونق بخشیدن به عصمت نگه داشتند.نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
متن پیام:
پیام ارسال


لینک دوستان
تعدادبازدیدکنندگان                                      تاکنون      684969                                  امروز         20                     آنلاین

طرا حی سایت - سایت ساز آنلاینطرا حی سایت - سایت ساز آنلاین