ورود کاربران
عضویت ارتباط با ما درباره ما صفحه اصلی جستجو
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ٢٣ ذی حجّه ١٤٤٠
درباره ما

دوره تخصصی فقه و اصول:

این دوره از سال 1386با مدیریت حجة الاسلام علی اصغر سیفی برای طلاب سطح خارج (طلاب ایرانی و خارجی) آغاز گردیده و تا کنون حدود 300 نفر از طلاب در دوره های تخصصی مشغول به تحصیل هستند.

هدف از برگزاری این دوره، تقویت، پرورش و رشد قوه اجتهاد طلاب در طی دوره پنج ساله می باشد که تحت برنامه های آموزشی و پژوهشی مؤسسه صورت می گیرد.

بخش آموزش:

این بخش شامل دو قسمت می­باشد:1. دروس اصلی 2. دروس جنبی.

- دروس اصلی کلاسهای فقه و اصول می باشد که از اساتیدی چون حضرت آیت الله حاج شیخ محسن فقیهی دامت برکاته استفاده می­شود.

- در دروس جنبی نیز طلاب از اساتید مجربی چون حضرات حجج الاسلام و المسلمین آقایان محمدعلی خزائلی ، اکبر ترابی ، صادق اخوان ، احمد احمدی و رحیم کارگر در دروس تبیین اصطلاحات فقه و اصول ، روش استنباط ، رجال ، مکاتیب و مناهیج اجتهاد ، قواعد فقه و اصول و روش تحقیق، بهره مند می شوند.

بخش پژوهش:

این بخش شامل دو برنامه می باشد:

برنامه تحقیق و گزارش هفتگی

برنامه تحقیق ماهانه

طلاب در این دوره موظفند هر هفته گزارشات دروس خارج فقه و اصول را به صورت خلاصه، به همراه خلاصه منبع مطالعه شده و نظرات خود پیرامون درس استاد را به مسئول آموزش مؤسسه ارائه دهند. همچنین هر ماه یک تحقیق پیرامون دروس مطرح شده در آن ماه، حداقل در 10 صفحه ارائه می دهند که این تحقیقات و گزارشات توسط هیئت علمی ارزیابی شده و نمرات آنها در کارنامه دانش پژوه درج می شود. 

لازم به توضیح است که تمام کلاسها به صورت منظم حضور وغیاب شده و در پایان هر ترم امتحاناتی از دروس اصلی و جنبی برگزار می گردد و این نمرات نیز در کارنامه  ثبت می گردد.

مزایای دوره از این قبیل است:

1. استفاده از اساتید باتجربه.

2. شهریه مناسب برای آنها.

3. کتابخانه تخصصی

4. ارائه گواهی پایان دوره

لینک دوستان
تعدادبازدیدکنندگان                                      تاکنون      693462                                  امروز         42                     آنلاین

طرا حی سایت - سایت ساز آنلاینطرا حی سایت - سایت ساز آنلاین