menusearch
darolsaqalain.ir

اهداف و محوریت‌های پژوهشی

یکشنبه هجدهم اسفند ۹۸
(0)
(0)
اهداف و محوریت‌های پژوهشی

از اهداف محورى این مؤسسه: آموزش فضلا و محقّقان، تربیت فقیهان شایسته و مجتهدان متعهّد و فراهم آوردن امکانات لازم و بستر مناسب براى مطالعات و پژوهش هاى ژرف در فقه و اصول، مى باشد.

مهمترین هدف برگزاری این دوره آشنایی بیشتر طلاب و دانش پژوهان درس خارج با مبانی اجتهاد و شیوه نظریه پردازی است لذا با شیوه های تحقیق و پژوهش در عرصه دین آشنا شده و چگونگی نقد و بررسی اقوال و نظریه های علماء را فرا می گیرند و این مقدمه ورود به عرصه اجتهاد است.

مسئولین این مؤسسه با برگزاری دروس و کارگاههای روش تحقیق و مقاله نویسی طلاب را با شیوههای نوشتن مقاله استاندارد آشنا ساخته و  دانشپژوهان در هر ترم موظفند یک مقاله استاندارد را زیر نظر اساتید معرفی شده از طرف مؤسسه نوشته و طی چند مرحله به استاد مربوطه تقدیم نمایند.

مقالات ارائه شده پس از بررسی توسط اساتید مربوطه به معاونت پژوهش مؤسسه تحویل داده خواهد شد و مقالات، مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار میگیرند و مقالات برتر، در پژوهشنامه مؤسسه چاپ شده و همچنین در سایت مؤسسه بارگذاری خواهد شد. علاوه بر این، در صورت تمایل دانش پژوه، مقالات در جشنواره علامه حلی(ره) و کتاب سال حوزه شرکت داده شده و به مقالات برگزیده در آن نیز جوایزی اهداء خواهد شد. 

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر